Як швидко створити податкову накладну в Кабінеті
З тих чи інших причин платникам ПДВ доводиться створювати податкові накладні прямо в Кабінеті платника податків. А чи знаєте ви, що податкову накладну можна цілком скопіювати з Excel та вставити всі рядки разом в форму ПН в Кабінеті?
Порядок дій наступний:
- Заповнюємо табличну частину ПН в Excel – від першої до останньої графи.
- Ціна постачання має бути округлена до 2 знаків після коми
- Графи 10 та 11 краще розрахувати прямо в цій таблиці за допомогою формул Excel
- В графі 10 виставити числовий формат 2 знаки після коми, в графі 11 – три знаки після коми. Це потрібно для того, щоб потім Кабінет не сварив нас за неправильні розрахунки в табличній частині ПН.
- Всі числа мають бути відформатовані без поділу на розряди, а десятковий роздільник має бути “.” крапка, а не кома. Змінити десятковий роздільник на крапку можна в меню Excel Файл – Параметри – Додатково – роздільник цілої і дрібної частини. Якщо цього не зробити, всі “неправильні” цифри не будуть вставлені в податкову накладну в Кабінеті.
- Перевірити правильність розрахунку граф 10 та 11 – щоб ніде не “рвали” копійки.
- Ознаку імпорту проставляємо у вигляді цифри 1, яка означає “так”. В Кабінеті вона автоматично перетвориться на “Х”.
- Копіюємо в буфер обміну всі заповнені рядки і всі 12 граф табличної частини, без шапки.
- Якщо ви не заповнюєте графу 12, то вам її не потрібно копіювати – див. малюнок.
- В Кабінеті створюємо нову податкову накладну з одним чистим рядком. Нові рядки в табличну частину додавати не потрібно.
- Ставимо курсор на першу графу першого рядка, натискаємо на клавіатурі “Ctrl + V”, щоб вставити скопійовані рядки. Команди “Вставити” в контекстному меню тут немає. Якщо у вас рядків багатенько, процес копіювання може трохи затримуватися і потрібно кілька секунд почекати.
- Якщо ви заповнюєте графу 12, і при збереженні ПН в Кабінеті вам видає помилку в елементі RXXXXG011, то для виправлення потрібно вручну виправити відповідні показники графи 12, а пусті комірки очистити вручну – помістити курсор в кожний рядок цієї графи і натиснути клавішу “Delete”.
Готово!
Додатково читайте: Довідка по роботі з Кабінетом, розділ Реєстрація ПН/РК