10 корисних сайтів для бухгалтера
Список з 10 державних сайтів, які повинні бути під рукою у кожного бухгалтера
1. Офіційний веб-портал Верховної Ради
Якщо у вас немає передплати на правові системи, то у нагоді стане офіційний веб-портал ВРУ.
У розділі «Законодавство України» міститься більше ніж 240 тис документів. Потрібні документи можна шукати за реквізитами або за контекстом.
Є сторінка популярних документів, яка формується заново щомісяця. Зараз, 18 січня 2020 р., наш улюблений ПКУ – на шостому місці з 32560 запитів з початку січня.
Тим, хто слідкує за новими документами, корисною буде сторінка «Найновіші надходження» та сторінка «Законотворчість», де можна знайти законопроекти.
Сайт Верховної Ради вельми популярний у пошуку Google, тож легко знайти потрібний документ через Google, наприклад:
- шукаємо “законопроект 1210“
- або “податковий кодекс“
2. Урядовий портал
Сайт Кабміну називається «Урядовий портал». На цьому порталі можна знайти:
Кабмін намагається допомогти нам у різних життєвих ситуаціях. Наприклад, якщо ви бажаєте відкрити кафе, сайт задасть вам декілька запитань, а після отримання відповідей напише, які процедури вам потрібно пройти та які документи зібрати.
3. Державна податкова служба
Сайт ДПС – незмінний супутник платника податків. Він містить багато інформації, і все не можна охопити у короткому огляді. Ось деякі корисні посилання на цьому сайті:
- Бюджетні рахунки – тут можна взяти актуальні платіжні реквізити для сплати податків. Щорічне оновлення бюджетних рахунків передбачено Бюджетним кодексом та наказом Мінфіну від 22.06.2012 № 758 (п. 1.3 розділу І цього наказу), тож будьте пильні.
- Інформація з реєстрів, які веде ДПС. Тут можна перевірити, чи є ваш контрагент платником ПДВ або єдиного податку; знайти РРО, чий фіскальний номер зазначений у чеку, та дещо інше.
- Кабінет платника податків. Зайти в свій кабінет можна тільки з ЕЦП. В кабінеті можна отримати інформацію про розрахунки з бюджетом, сформувати та здати звітність, зареєструвати податкові та акцизні накладні та ще багато чого іншого.
- Реєстр індивідуальних податкових консультацій. У ньому можна знайти ІПК на теми, що вас цікавлять.
- План-графік планових перевірок на 2020 рік. Якщо ви не знайшли себе у цьому плані – вам пощастило. Але не розслабляйтеся – податківці можуть вносити зміни в свій план, тож раз на місяць варто сюди заглядати.
- Контакти територіальних органів ДПС – сайти, телефони, адреси, графіки роботи та інше.
- Інформаційно-довідковий департамент ДПС, до якого можна зателефонувати і отримати усну консультацію.
4. Єдине вікно для міжнародної торгівлі
Нарешті і митниця зробила портал “Єдине вікно для міжнародної торгівлі“. Зокрема, тут можна звірити розрахунки з митницею за ЄКР, скачати митні декларації та багато іншого. Вхід до кабінету – за допомогою ЄЦП.
5. Державна служба статистики
Крім фінансової та податкової звітності, бухгалтер складає та здає статистичні звіти.
Ось тут список статистичних форм, які потрібно здавати вашому підприємству – шукайте їх за кодом ЄДРПОУ. Зверніть увагу, що фінансової звітності у цьому списку не буде, тому що фінансову звітність на адресу органів державної статистики мають подавати усі юридичні особи.
Інформацію щодо електронного звітування у статистику можна знайти на сторінці «Для респондентів». Потрапити туди можна через меню ліворуч, пункт «Для респондентів» (прямого посилання немає). Там є посилання на сервіс визначення КВЕД та на перелік статистичних форм.
6. Онлайн будинок юстиції
Тут можна отримати послуги Мінюсту онлайн, зокрема, такі:
- Зареєструвати онлайн юридичну особу, фізособу-підприємця або громадську організацію
- Повторно отримати документи – свідоцтва, витяги
- Отримати інформацію з реєстрів – з ЄДР, з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, з реєстру підприємств у стані банкрутства та з інших реєстрів
- Здійснити безкоштовний пошук відомостей у ЄДР
- Замовити платний витяг з ЄДР
7. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства
На сайті МЕРТ можна:
- Дізнатися про те, чи потрібно сплачувати транспортний податок за ваше авто
- Розрахувати середньоринкову вартість легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда для цілей оподаткування ПДФО їх продажу або обміну
8. Національний банк
На сайті Нацбанку можна знайти інформацію про офіційний курс гривні, облікову ставку та інше.
Офіційний курс гривні щодо іноземних валют
Середньозважений курс гривні можна завантажити з цієї сторінки, розділ «Середній курс гривні до іноземних валют, щомісяця». Зокрема, він потрібний для того, щоб оцінити розмір підприємства з метою обрання форми фінзвітності – для мікропідприємств, для малих, середніх та великих підприємств
Облікова ставка Нацбанку
9. Пенсійний фонд
Послуги ПФУ для платників ЄСВ
Послуги ПФУ страхувальникам
Довідку про трудовий та страховий стаж та довідку ОК-7 можна отримати тут
10. YouControl
І останній сайт в цьому списку – недержавний сайт YouControl, але він буде корисний для тих, хто хоче отримати інформацію про себе та про своїх партнерів. Тут зібрані інструменти для аналізу компаній, які пропонує YouControl.